Slivova marmelada

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

tema odprta - 26. sep 2005 8:41 | ogledi: 4.188 | odgovori: 3

A ima kdo recept za čimbolj enostaven način za pripravo domače slivove marmelade. Samo nekaj kozarcev bi jo pripravila, tako za željo. Oziroma, če mi lahko kdo pove vsaj naslov, če je že kateri recept na forumu.

Hvala in lep pozdrav vsem.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

26. sep 2005 10:24

Slive zmelješ na mesoreznico, dodaš isto količino ali malo manj- sladkorja, ter želin po navodilih na ovitku. Lahko pa razkoščičene slive posuješ s sladkorjem (v razmerju 1:1) in jih pustiš stati čez noč. Potem pa huhaš. V tem primeru se marmelada kuha 2-3h, in ne rabiš želina. Slišala pa sem, da nekateri kuhajo marmelado v pečici, kako to gre nevem. Se raje držim preizkušenih metod. Lp marelica

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

27. sep 2005 9:42

Jaz jih samo razkoščičim in vržem v večjo kozico. Čez kakšne pol ure do uro, ko se malo razpustijo, jih pa kar s paličnim mešalnikom zmešam, da razbije olupke (čisto mičkini še ostanejo - ampak se jih potem ne čuti). 15 min pred koncem pa dodam sladkor, da se raztopi. Letos sem naletela na precej sladko češplje, tako da sem na 7 kg očiščenih dala samo 2 kg sladkorja - od tega sem dala 1 kg želirnega, ker domačim paše okus. Pa ne pozabit na kakšno žlico cimeta in kanček ruma. Iz takšne mase mi je prišlo 14 kozarčkov po 370ml. Vse skupaj pa je trajalo ca. 2 uri. Staša Frank

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

27. sep 2005 10:15

Ja, jaz in moja mami jo vedno delava v pečici. Vse okoli sladkorja je enako kot pri "navadno kuhani", samo medve delava vedno z navadnim sladkorjem in ne želirnim. Zmiksano torej dava na pekač v pečico in se "peče" približno uro do uro in pol. Zagotovo se NE pa še hitreje je. LP Mirjam Sporočilo je spremenil(a) MIRJAM dne 27. sep 2005 10:16:20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti